Program

Speidarprogrammet

  • Programmet for hausten 2017 – Småspeiadren
    30. august 17:00 18:00 Speiderloftet – Oppstart og pinnebrød
    6. september 17:00 18:30 Klubbhuset/hallen – Kart og kompass
    16. – 17. september  lørdag søndag Hyttetur – Egen informasjon kommer.
    20. september 17:00 18:30 Bryggebakken – Vi lager fiskestenger
    4. oktober 17:00 18:00 Speiderloftet – Førstehjelp
    18. oktober 17:00 18:30 Globalaksjon – Utgangspunkt fra bedehuset
    (Storspeideren har kafé på bedehuset fra 18:00)
    1. november 17:30 19:30 Fellesmøte med storspeiderene i Bakkjen
    15. november 17:00 18:30 Bryggebakken – Refleksløype
    29. november 17:30 19:00 Bygdahuset – Juleverksted og brannvern
    6. desember 17:30 19:30 Kjerka – Øving til lysmessa, grautfest på bedehuset
    10. september
    (søndag)
    Lysmesse i kjerka

  • Programmet for hausten 2017 – Storspeidaren
    30. august Fjelltur til Bårefjell
    6. september Planleggingsmøte for patruljeførarar og assistentar
    13. september Troppsmøte
    20. september Patruljemøte
    22.-24. september Patruljeførarkurs (for 8.-10. klasse)
    27. september Troppsmøte
    4. oktober Patruljemøte
    11. oktober Haustferie
    18. oktober Globalkafé på Bedehused kl 18:00
    25. oktober Troppsmøte
    (27.)28.-29. oktober Troppstur til Longåsdalen m/opptak (førarpatruljen går opp fredagen)
    1. november Fellesmøte i Bakkjen (17:30 – 19:30)
    8. november Patruljemøte
    15. november Troppsmøte
    22. november Troppsmøte
    29. november Fellesmøte, juleverkstad
    6. desember Øving til ljosmesse og grautfest (17:30 – 20:00)
    10. desember Ljosmesse

    Troppsmøta er på Speidarloftet frå kl. 18-19:30 om ikkje anna er oppgitt.
    Stad for patruljemøta vert informert om av patruljeførar/assistent.

  • Programmet for våren 2017 – Storspeidaren
    18. januar Troppsmøte
    25. januar Patruljemøte
    1. februar Troppsmøte
    8. februar Patruljemøte
    15. februar Troppsmøte
    19. februar Årsfest på bygdahuset (NB! Søndag 17:00!)
    22. februar Troppsmøte
    1. mars VINTERFERIE
    8. mars Troppsmøte
    15. mars Patruljemøte
    22. mars Troppsmøte
    24.-26. mars Patruljeførarkurs, Fredtun (for 8.-10. klasse)
    29. mars Patruljemøte
    5. april Patruljemøte (Nutakassar)
    12. april PÅSKEFERIE
    18. april Troppsmøte (NB! Tysdag, i Vats)
    26. april Troppsmøte (Speidarholmen)
    3. mai Troppsmøte (Speidarholmen)
    10. mai Fellesmøte i Bakkjen (NB: 17:30 – 19:30)
    13.-14. mai Troppstur
    17. mai Flaggheis
    24. mai Troppsmøte (Speidarhomen)
    31. mai Troppsmøte (Speidarholmen)
    2.-5. juni KILT (for 8.-10. klasse)
    7. juni Felles sumaravslutning i Tonjen (NB: 17:30 – 19:30)
    3.-17. juli Kanotur, Telemarkskanalen

    Troppsmøta er på Speidarloftet frå kl. 18:00-19.30 om ikkje anna er oppgitt.
    Stad for patruljemøta er på Speidarloftet, om ikkje speidarane får beskjed om noko anna frå patruljeførar.

  • Programmet for våren 2017 – Småspeidaren
    Onsdag 18. januar 17:00 18:00 Speiderloftet – speiderlova
    Onsdag 1. februar 17:00 18:30 Trimparken – refleksløp
    Onsdag 15. februar 17:00 18:00 Speiderloftet – brannvern
    Søndag 19. februar 17:00 Årsfest på Bygdahuset
    Onsdag 8. mars 17:00 18:30 Bryggebakken – bålbygging
    Onsdag 22. mars 17:00 18:00 Speiderloftet – knuter & stikk
    Onsdag 5. april 17:00 19:00 Til Såtå med nutakasse
    Onsdag 19. april 17:00 18:30 Bryggebakken – mat på bål
    Onsdag 3. mai 17:00 18:30 Trimparken – rebusløp
    Onsdag 10. mai 17:30 19:30 Bakkjen – med storspeidaren
    Onsdag 17. mai Flaggheis
    (19.)20. – 21. mai Blikshavn-leir
    Onsdag 24. mai 17:00 18:00 Lekeplassen i Liofeltet
    Onsdag 7. juni 17:30 19:30 Sommeravslutning med storspeidaren i Tonjen